E-ticaret Sitesi Açmak İçin Bilinmesi Gerekenler

E-ticaret Sitesi Açmak İçin Bilinmesi Gerekenler

E-ticaret Sitesi Açmak İçin Bilinmesi Gerekenler

E-ticaret Sitesi Açmak İçin Bilinmesi Gerekenler

 

Günümüzde e-ticaret üzerinden yapılan satışlar, fiziki satışları neredeyse geçmek üzere. Yani artık internet üzerinden daha çok alışveriş yapıyoruz. Bu nedenle her geçen gün büyüyen e-ticaret pazarında yer almak pek akıllıca bir seçenek olabilir. Fakat e-ticarete atılmadan önce bilmeniz gereken bazı durumlar vardır. Mesela e-ticaret sitesi açmak için gerekli işlemleri biliyor musunuz? Eğer bilmiyorsanız, yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

 

E-ticaret Sitelerinde Olması Gereken Özellikler

 

İlk olarak, e-ticaret sitesinde olması gereken özelliklere bakalım. Kullanıcılar hangi özellikleri seviyor ve hangi özellikleri sitenizde ön plana çıkarmanız gerekiyor, böylece öğrenebilirsiniz. Bir e-ticaret sitesindeki temel özellikler şunlardır;

 

  • Kullanışlı olması
  • Entegre ödeme sistemine sahip olması
  • Güvenilir olması
  • Basit ve sade bir görünüme sahip olması
  • Kolay arama ve filtreleme sistemine sahip olması
  • Hızlı ve sürekli açık olması

 

Yukarıdaki en temel özellikler, e-ticaret sitelerinde olmazsa olmaz özelliklerdir.

 

E-ticaret Sitesi Açmak

 

E-ticaret sitesi açmak istiyorsanız, ilk olarak hosting firması seçmeniz gerekir. Ancak bu noktada belirli soruları cevaplamanız gerekiyor;

 

  • Hızlı müşteri desteği sizin için önemli mi?
  • Sitenize ayda (tahmini) kaç kişi gelecek?
  • Satacağınız ürünler nelerdir?
  • Ürünler fiziksel mi yoksa dijital (kod, kupon vb) mi?

 

Bu soruların cevabına uygun olarak bir hosting paketi satın alarak e-ticaret sitesi açma yolundaki ilk adımınızı atabilirsiniz.

 

Ücretsiz E-ticaret Sitesi Açmak

 

Eğer tek başınıza ücretsiz bir şekilde e-ticaret sitesi açmak istiyorsanız, Opencart ve WooCommerce gibi ücretsiz ve güvenilir yazılımlara başvurabilirsiniz. Bu aşamadan sonra Theme Forest ya da Envato Elements gibi platformlardan tema ve bileşen satın alabilirsiniz. Eğer almak istemiyorsanız, ücretsiz temalara göz atabilirsiniz. Diyelim ki tema satın aldınız. Aldığınız bu temayı, hosting firmasındaki yetkililere rica ederek kurmalarını sağlayabilirsiniz. Bu aşamadan sonra ürün ekleme ve siteyi özelleştirme işlemi kalır. Bu işlemleri de uygun fiyatlar karşılığında freelance çalışanlara yaptırabilrsiniz.

 

Web Tasarım Desteği Almak

 

Eğer e-ticaret sitesi açmak konusunda yeteri kadar bilgi sahibi değilseniz ve işinizi şansa bırakmak istemiyorsanız, yazılım firmalarından destek alabilirsiniz. Bu sayede yenilikçi bir e-ticaret sitesine sahip olabilirsiniz. Ancak tamamen profesyonel bir destek almak istiyorsanız, IDN Yazılım’ın uygun fiyatlı paketlerine göz atarak hemen bugün e-ticaret sitesi açabilirsiniz. Üstelik tek bir tuşa dokunmanıza gerek kalmadan anahtar teslim sitenizi kullanmaya başlayabilirsiniz.