E-Ticaret Sitesi Kurmak

E-Ticaret Sitesi Kurmak

E-Ticaret Sitesi Kurmak

E-Ticaret Sitesi Kurmak

E-ticaret sitesi kurmak, ürünlerini internet aracılığı ile satışa sunmak isteyen kişilerin tercih ettiği ticaret yöntemlerinden bir tanesidir. Her girişimcinin hayalini kurduğu bir eylem olan e-ticaret sitesi kurmak için bazı adımları gerçekleştirmek gerekir. Bu noktada hem alanında uzman hem de başarılı bir şekilde e-ticaret işine girebilir ve ürünlerinizi hızlı bir şekilde satışa sunabilirsiniz. İnternet aracılığı ile bir şeyler alıp satmak kolay gibi dursa da son derece çetrefilli ve strateji gerektiren bir iştir. Şimdi gelin, e-ticaret sitesi kurmak için gerekli adımları inceleyelim.

Şirketleşmeye Gidin

İnternet üzerinden satış yapabilmek ve kazanç elde edebilmek için vergi mükellefi olmanız gerekiyor. Bunun için de şirket açmalısınız. Satıştan elde edilen kar oranı kapsamında gelir vergisi, KDV gibi vergilerin ödenmesi gerekiyor. Henüz bir şirketiniz yoksa şahıs ya da anonim şirket gibi şirket türlerinden birine sahip olmalısınız. Aksi takdirde e-ticaret içine giremezsiniz.

E-Ticaret Sitesi Yazılımı

E-ticaret sitesi kurmak için en önemi adımlardan bir tanesi alt yapıdır. Para akışının gerçekleşeceği bu alt yapı sisteminin güvenilir bir şekilde işlemesi gerekiyor. Bu noktada profesyonel ve özel yazılım hizmetleri ile başarılı bir yazılıma sahip olabilirsiniz. Güvenli olmayan bir sistemin seçilmesi noktasında hem hesabınıza yatan para hem de müşteri bilgileriniz riske atılmış olur. Bunun yanı sıra güvenilir olmayan ödemeler müşterilerinde size güvenmemesine neden olur.

Doğru Alan Adı Seçimi

Google’da var olabilmek ve rakiplerinizin önüne geçebilmek için kesinlikle doğru alan adını tercih etmelisiniz. E-ticaret sitelerinin olmazsa olmazlarından biri olan alan adının hem dikkat çekici hem de kolay akılda kalıcı olmasına dikkat etmelisiniz. Bu nedenle alan adını kesinlikle rastgele seçmemeli ve bu konuda özgün davranmalısınız.

Sunucu Seçimi

En az alan adı kadar önemli bir diğer detayda sunucu seçimidir. Bu konuda profesyonel bir şekilde hizmet veren ve sizin ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek sunucu firmalarını tercih etmelisiniz.

Web Sitesi Tasarımı

Tüm bunları tek çatıda altında toplamak için firmanız ile uyumlu ve sade bir web sitesi tasarımına sahip olmalısınız. Bu alanda profesyonel bir şekilde hizmet veren firmamızı tercih edebilirsiniz.

Web Sitenizi İnceleyelim

Web sitenizi inceleyerek ücretsiz Analiz Yapalım!
Case