Mobil Programlama

Mobil Programlama

Mobil Programlama

Mobil Programlama, Android veya IOS ile geliştirdiğimiz uygulamalar ile milyonlara kolay ve hızlı şekilde erişebilirsiniz.

Günümüzde cep telefonu ve tablet kullanımının artması ile birlikte mobil uygulamaların kullanımı da artmıştır. Mobil programlama ile iş takibi çok daha rahat ve efektif olarak yapılmaktadır. 

Bunun yanında geliştirilen yazılım şekline göre Google Play ve Apple Store üzerinden yayınlanan yazılımlarınızı daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz. 

Gelişmiş Mobil Programlama Hizmeti

Sürekli olarak gelişen ve değişen teknolojinin beraberinde web ve mobil platformları farklılaştı. Mobil uygulama geliştirme; akıllı telefon ya da tablet gibi mobil cihazlar için donanım ve ürün özelliklerinden yararlanılarak optimize edilmiş yazılım oluşturulma ve geliştirilme işlemlerini kapsar. Mobil uygulama ağ bağlantısı kurularak çalışır. Dolayısıyla mobil uygulama geliştirme işlemi yüklenebilir yazılım paketleri aracılığıyla veri erişimi ve hedef cihazların test edilmesini içerir. Mobil uygulamaların 4 türü vardır. Bunlar; yerel mobil uygulamalar, platformlar arası yerel mobil uygulamalar, hibrit mobil uygulamalar ve aşamalı web uygulamalarını kapsar.

Mobil uygulamaları kodlayabilmek için öğrenilmesi gereken kodlama dilleri vardır. Yazılımcılar kodladıkları mobil uygulamaların akıllı telefon ve tabletlerin mobil işletim sistemlerinde uygun bir şekilde çalışmasını sağlar. Bu uygulamalar insanlar arasındaki sanal iletişimi kolaylaştırır. İletişim uygulamaları akıllı telefon ve tabletlerin işletim sistemleriyle uyumlu şekilde çalışır.

Mobil Uygulama Geliştirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mobil uygulama geliştirirken geliştirilen uygulamanın mobil işletim sistemleriyle uyumlu olduğundan emin olunmalıdır. Ufak bir hata dahi mobil uygulamanın çalışmasında sorun oluşturacağı için geliştiriciler bu konuda oldukça dikkatli olmalıdır. Geliştiriciler mobil işletim sistemleri hakkında bilgi sahibi olmadır. Aksi takdirde kodlanılan uygulama çalışmayabilir. Dolayısıyla kişiler web geliştirici seçiminde oldukça dikkatli olmalıdır.

Mobil geliştiriciler, geliştirdikleri uygulamanın içeriği için uygulama marketlerindeki kurallara uygun hareket etmelidir ve her yaştan kullanıcıya hitap etmesi gerektiği konusuna dikkat etmelidir. Geliştiriciler uyulama açıklamasını detaylı bir şekilde yapmalıdır.

Mobil uygulama geliştirme genel olarak Cross platform ya da Native olmak üzere 2 farklı türe ayrılır. Cross Platform ile geliştirilen uygulamalar Native uygulamalara kıyasla daha hızlı geliştirilir ve yayına alınır. Uygulamanın Hibrit (Cross) ya da Native olması uygulamada yer alan içeriklere göre şekillenir.

İyi bir mobil uygulama geliştirirken dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri mobil uygulama dilleridir. Uygun yazılım dili ve platform seçilmeden başlanan mobil uygulamalar verimli ve istenilen şekilde olmayacaktır. Mobil uygulama yazılım dilleri; C Programlama Dili, C++ Programlama Dili, Objective C Programlama Dili, Html Programlama Dili, Java Programlama Dili, C# Dilinde Mobil Programlama ve Swift dilinde Mobil Programlama şeklinde sıralanır.

Kaliteli bir mobil uygulama için mobil uygulama programlama hizmetine ihtiyacı olan kişilere İDN yazılım olarak profosyonel kadromuz dâhilinde hizmet veriyoruz. Siz değerli müşterilerimizin hizmetimize karşı duyduğu memnuniyet bizim için oldukça önemli. Mobil programlama hizmetimizi dijital dünyaya uyum sağlayacak şekilde sürekli olarak geliştiriyoruz. Mobil programlama hizmeti almak isteyen kişiler vakit kaybetmeden bize ulaşabilir.

Web Sitenizi İnceleyelim

Web sitenizi inceleyerek ücretsiz Analiz Yapalım!
Case