Özel Yazılım Gereksinimi için 10 Neden

Özel Yazılım Gereksinimi için 10 Neden

Özel Yazılım Gereksinimi için 10 Neden

İşletmelerin çoğunda, verimlilik ve karlılık el ele gider. Görevlerin hızlı ve doğru performansı, bir kırılma ve karı temizleme arasındaki tüm farkı yaratabilir. Verimliliği ortadan kaldırmak için bir işi hassas bir şekilde yapmak sürekli bir hedeftir.

 

İşinizin Özel Yazılımlara İhtiyacı için 10 Neden

Hazır yazılımlar çok geneldir. Kullanan işletme türü ne olursa olsun, bir işletme için sınırlı bir görev veya görev kümesi gerçekleştirir. Belirli bir işletme veya sektörün özel ihtiyaçlarını karşılama yeteneklerine sahip değildir.

  1. Bir görevi yerine getirmek için birden fazla yazılım parçası kullanıyorsunuz.

Satışlar için bir, bir faturalama için ve gönderim için bir yazılım uygulaması - kesinlikle bunu yapmak için daha iyi bir yol var. Satışları ve envanteri izleyen bir başka yazılım uygulamanız varsa ve faturaları başka bir yere gönderen ve gönderileri planlayan başka bir yazılım uygulamanız varsa, bu sizin alt satırınızı etkiler.

  1. Verileri elle takip ediyor ve analiz ediyorsunuz.

E-tablolar harika. Verileri çeşitli yollarla izlemenize izin verir. Ancak, envanter, satış raporları ve diğer bilgi parçalarını bu şekilde takip ederseniz, veri analizini gerekenden daha zor hale getirirsiniz.

  1. Tekrarlayan görevleri manuel olarak yapıyorsunuz.

Bordro, envanter ve faturalama gibi düzenli görevler, düzenli olarak gerçekleşen manuel görevlerin örnekleridir. Sadece bir görev tekrarlı olduğu için hataya dayanıklı olduğu anlamına gelmez. Aktarılan bir sayı veya ekstra tuş vuruşu her türlü soruna neden olabilir.

  1. Yazılımınız ölçeklenemez.

Esneklik bugün işin anahtarıdır. Ekonomideki genişleme ve daralmanın doğal döngüleri genellikle işinize girer. Bu talepleri karşılamak için ölçeklenemeyen yazılımlar, işletmeniz için verimli olmayan bir yazılımdır.

  1. Her zaman arama ve test modundasınız.

Belirli görevler için tasarlanmış çok sayıda yazılım uygulaması vardır. Bunları biliyorsunuz, çünkü bunları hepiniz test etmek için kullanıyorsunuz. Bazıları ihtiyacınız olandan daha az. Diğerleri hiç kullanamayacağınız özelliklerle karmaşıktır. Bir bütün-iş çözümü elde etmeyi umuyor olsanız bile, ilgisiz birkaç yazılımı birbirine bağlamaya çalışıyor olabilirsiniz.

  1. Uyum standartlarını karşılamanız gerekiyor.

Bazı endüstriler devlet düzenlemelerine tabidir ve uyumluluk detayları genellikle çok hassastır. İşletmenizin gerekli bilgileri alma aracı olmadığı durumlarda, uyumluluk daha zor olabilir.

  1. Basit olması gereken süreçleriniz var ama değil.

Tek bir işlemin tamamlanması için birden fazla işleme gerek duyması durumunda, işletmenizi verimli bir şekilde kullanmak zordur. Personeliniz bu basit basit görevlere ne kadar zaman ve çaba harcar? Bu nasıl daha iyi yapılabilir?

  1. Birden çok yeriniz var.

Birden fazla yerden çalışan işletmelerin, tüm yerlere fayda sağlamak için genellikle bilgiye erişmeleri ve bu bilgileri güncellemeleri gerekir. Raf dışı yazılım, birden fazla yerde yaygın olmakla birlikte, bu konumlar arasında iletişimi gerekenden daha karmaşık hale getirebilir.

  1. Çok fazla kağıdınız var.

Birçok vizyoner gelecekte kağıtsız bir ofis öngörürken, gerçekte bazı işletmeler kağıt kaplanını asla evcilleştirmeyi başaramamışlardır. Yine de, dağınık kağıt olmadan iyi müşteri hizmetleri sunmak mümkün. Beyaz tahta, yapışkan notlar ve basılı sevk raporlarından kurtulun.

  1. Yazılımınız çok eski.

Yazılım önemli bir iş gideri olabilir ve pek çok işletme, güncel her yazılımı kullanarak her bir bit değerinin sıkıştırılması amacıyla kullanılmaya devam eder. Eski sistemler işletmenizde kritik bir rol oynayabilir, ancak sizi savunmasız bırakır.

Eğer işinizi yukarıdakilerden birinde bile tanıyorsanız, özel yazılımı düşünmenin zamanı gelmiş olabilir.

Özel Yazılım Pahalı Değil mi?

“Özel” kelimesi çoğu insanın zihninde “pahalıya” eşittir. Özel bir yazılım çözümü için tek bir yazılım uygulamasından daha fazla ödeme yapacağınız halde, yatırımınızın geri dönüşünü dikkate almanız gerekir. Birden çok adımı tek bir sistemde birleştirebilir misiniz? Bazı görevleri otomatikleştirerek personelinizi yükten çıkarabilir misiniz? Bu, zaman ve kaynakların daha verimli kullanılmasını nasıl sağlar? Özel bir yazılım çözümüne yapılan yatırım, çok sayıda yazılımla karşılaştırıldığında uzun vadede daha az pahalıya mal olabilir.