Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

 

Seo Nedir ?

Seo , Web sayfalarınızın Google, Yahoo, Yandex, Bing gibi Arama Motorlarında üst sıralara çıkmak için yapılan çalışmaların ortak adıdır. Seo organik şekilde üst sıralarda olmanızı sağlar. Düzenli çalışmalarda arama motorlarında üst sıralarda kalarak müşterilerinize erişiminiz daha hızlı şekilde sağlanacaktır.

 

Sem Nedir ? 

Sem , Web Sayfalarınızın Google,Yahoo, Yandex, Bing gibi Arama Motorlarında üst sıralarda görünmek için arama motorlarının reklam araçlarını kullanarak sponsorlu şekilde üst sıralarda görünmesine verilen isimdir.

 

Neden Seo Yaptırmalıyım ? 

Herkesin web sayfası yaptırma amacı, daha fazla kitleye ulaşmak ve o kitleye ürünlerini, çözümleri, neler yaptığını veya kendisini tanıtma amacı var. Var olandan farklı olarak yeni müşterilere ulaşıp daha geniş kitlelere hizmet vermektir. Yapılan araştırmalara göre Arama motorlarında arama yapan kullanıcılar yüzlerce sayfa listelenmesine rağmen bu sayfalamadaki ilk 2 sayfa %70 oranında müşterilere hizmet vermektedir. Potansiyel müşterileriniz en fazla 4. sayfaya kadar bakıp karar veriyorlar. Sitenizin 5. sayfa da görünmesi müşterilerinize ulaşmanıza engel olmuş olacaktır. 

Bu ne demek oluyor ? Sadece Web Sayfası yaptırmanız yeterli olmuyor. Web sayfanız ne kadar güzel olursa olsun eğer ki Seo uyumlu değil ve Seo çalışması yaptırmadığınız taktirde çokta önemli olmuyor. 

 

Seo Yaptırmanın Faydaları Neler ? 

Kısa ve Öz olarak açıklayacak olursak günümüzde herkesin ürün veya hizmet almadan önce ilk olarak arama motorlarından faydalanarak en uygun ve en kaliteli firmaları araştırarak bu firmalardan teklif aldığını düşünürsek web sayfası yaptırmak ve Seo çalışması yaptırmak müşteri portföyünüzü %100 rakamlarının üstüne çıkarmak hiçte zor olmasa gerek... 

 

Siz işinizi yapın, sizi tanıtmak bizim işimiz...

 

Uygun Seo çalışmalarımızdan sizlerde faydalanın....

 

Günümüzde bütün ihtiyaçlarımız için arama motorlarını kullanmaktayız. Arama motorların da en fazla 4 sayfa’ya kadar bakıldığını düşündüğümüzde Arama motorlarına uyumlu web sayfası geliştirmek veya sonrasında bu çalışmayı yapmak büyük önem arz ediyor.

Web sayfası tanıtılmadığı sürece ölü bir yatırımdır. Web sayfanızı bizimle tanıtın müşterileriniz sizi fark etsin…