Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum. Neler Yapmalıyım ?

Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum. Neler Yapmalıyım ?

Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum. Neler Yapmalıyım ?

Web sitesi, işletmenizin faaliyet gösterdiği sektöre ve sitenin kendisinin asıl amacına bağlı olarak, işletmeniz için birçok farklı amaca hizmet edebilir. Birçok şirket, e-ticaret siteleri aracılığıyla gelir elde ederken, diğerleri çevrimiçi varlıklarını korumak ve kendilerini verimli bir şekilde pazarlamak için web sitelerine güvenmektedir.

 

Web sitenizin ne amaçla kullanıldığı önemli değil, her zaman iyileştirme için bir yer vardır. Şirket web sitenizi 2018‘de daha verimli hale getirmenin birkaç basit ve etkili yolunu ön plana çıkaracağız.

 

İçerik Çok Önemli

 

Yüksek kaliteli içerik, harika bir web sitesinin önemli bir özelliğidir. Sitenizin çeşitli sayfalarındaki yazılar, sunduğunuz ürün veya hizmetler kadar önemli. Kitlenizin ilgisini çeken içerikler olmadan, ilgi çekmek, müşterileri dönüştürmek ve para kazanmak için mücadele etmek mümkün değildir.

 

Blog yayınları, bir kitleyle bağlantı kurmak ve sitenizin arama motoru optimizasyonunu iyileştirmek için özellikle yararlı olduğu kanıtlanmıştır. Müşterilerinize doğrudan ulaşmanızı, sektörünüz / ürünleriniz hakkında bilgi sağlamanıza ve markanızı daha da ileriye taşımanıza olanak tanır. Rakiplerinizin kendi bloglarının olması muhtemeldir. Şirketinizin bir blogu yoksa, muhtemelen rakiplerinizin marka bilinirliğine ulaşmayacaksınız.

 

Sosyal Medya En İyi Arkadaşın mı?

 

Milyarlarca insan her gün sosyal medya sitelerini kullanıyor. Milyarlarca! Bu kanalların dünyanın her yerinden gelen muazzam bir kitleye erişmenizi sağladığını ve hatta bir pazarlama bütçesine veya kapsamlı bir kampanyaya bile ihtiyacınız olmadığını gösterir. Yüksek düzeydeki site trafiğini korumak ve daha fazla dönüşüm elde etmek için sosyal medya takipçilerinizi düzenli olarak güncellemeniz gerekir. Facebook‘ta durumları yayınlayın, ilginç tweet‘leri gönderin ve Instagram‘daki görüntüleri paylaşın. İzleyicileriniz online olarak nerede kalıyorsa orada da olmalısınız.

 

Daha İyi Web Hosting (Server) Hizmeti = Daha İyi Site Performansı

 

Web sitenizi geliştirmeyi düşündüğünüzde, zihniniz önce içeriğe ve tasarıma sıçrayabilir. Bununla birlikte, web sitenizi barındırmak için kullandığınız hizmeti dikkate almak aynı derecede önemlidir. Doğru web barındırma hizmetini seçmek, başarılı bir web sitesini barındırmak ve sürdürmek için gerekli bant genişliği ve web alanını size verir. Doğru barındırma hizmetine sahip değilseniz, sitenizin estetik özellikleri - gerçek ürün ve hizmetlerinizden bahsetmemek - kitlenizin bazı bölümlerine ulaşılamayabilir ! . Başarılı bir barındırma hizmeti başarısı için çok önemli olduğunu söylemeden edemeyeceğiz.

 

Yeni web sitesi sahipleri, sitelerini oluştururken genellikle en ucuz web sitesi barındırma seçeneklerini seçer. Bütçe açısından bakıldığında, bu seçim mantıklıdır. Bununla birlikte, web sitelerinin değişmesi ve trafiğin artması nedeniyle, bu web sitesi sahipleri sık sık sorunludur.

 

Web Hosting(Server) performansı, düşük kaliteli web barındırma hizmetlerini tercih ederseniz,  her an sorunlarla karşılaşmayı beklemelisiniz. Daha ucuz barındırma seçenekleriyle, web sitenizin yüklenmesi daha uzun sürecek ve beklenmeyen kesinti süreleri sık görülebilir. Bu sorunların her ikisi de, sitenize daha az zaman harcayan kullanıcılara yol açar. Bu da site ziyaretçilerin alışveriş yapma olasılığını azaltır.

 

Daha iyi web sitesi barındırma, işinizin başarısı için önemli olan sitenizin genel performansını ve güvenliğini büyük ölçüde artıracaktır.

 

Web Sitenizi Kullanıcı Dostu Hale Getirin

 

Kullanıcı deneyimi sinir bozucu olduğunda hızlı bir şekilde yüklenen bir site pratikte işe yaramaz. Sitenizin olabildiğince gezinmek için kolay olduğundan emin olun. Değilse, müşterileriniz ihtiyaç duydukları bilgileri bulmakta zorlanacaklardır. Sonuç olarak, rakiplerinizle alışveriş yapmaya karar verebilirler.

 

Web sitenizi kullanıcı dostu hale getirmek için menülerinizin ve diğer gezinme araçlarınızın basit ve doğru şekilde çalışması çok önemlidir. Ayrıca, tüm bağlantıların çalıştığını da kontrol etmeniz gerekir. Bu, sitenizin arama motoru optimizasyonu düzeylerinde etkili olacaktır. Bir iletişim sayfası aynı zamanda deneyimin müşteriler için olabildiğince zahmetsiz hale getirilmesinin de önemli bir parçasıdır. Bu, onlara ulaşabilmeleri için ihtiyaç duydukları tüm bilgileri sağlar.

 

SEO’yu kucaklama

 

Muhtemelen daha önce “SEO” terimi ile karşılaştınız. Bu, her işletme sahibi, blog yazarı ve bir web sitesi olan herkes için çok önemli olan "arama motoru optimizasyonu" anlamına gelir.

 

Genel olarak, SEO web sitenizin arama motoru sonuç sayfalarında daha üst sıralarda yer almasını sağlamak için kullanılabilecek bir dizi pazarlama tekniğine başvurur. Buna karşılık, daha geniş bir kitleye ulaşmayı ve daha fazla para kazanmayı kolaylaştırır.

Anahtar kelimeler: Bunlar, işletmeniz veya sektörünüzle ilgili, web sitenizin ve blog yayınlarınızın dağıtılması gereken kelimeler ve kelime öbekleridir. Anahtar kelime sıralamanızı yükseltmek, sitenizin sektörünüzle ilgili aramalarda görünmesine yardımcı olur.