Yazılım Danışmanlığı

Yazılım Danışmanlığı

Yazılım Danışmanlığı

Yazılım Danışmanlığı Hizmeti

Bilgi durağan değildir ve yığılarak çoğalan bir değerdir. Günümüz teknoloji devrinde bilginin en yoğun olarak kullanıldığı ve hızlı bir şekilde arttığı alanların başında yazılım alanı gelir. Yazılım danışmanlığı; kurumların yapmış olduğu yazılım yatırımlarının daha doğru, etkin ve verimli kullanılmasını kapsayan bir hizmettir. Yazılım danışmanları yazılım yatırımları hakkında uzmanlık ve tecrübelerinden yararlanılan kişilerdir. Yazılım danışmanlığı hizmetinde müşterilerin talep ve ihtiyaçlarına yönelik projeler üretilir, stratejiler geliştirilir, ürünler tasarlanır ve gerekli teknolojilerden faydalanılarak hizmet sağlanır. Yazılım danışmanlığının görev tanımını kapsayan maddeler şu şekilde sıralanabilir:

 • Yazılım ile ilgili sistem ihtiyaçlarını tespit etmek.
 • İyileştirme ya da optimize etme amacıyla mevcut süreçleri incelemek.
 • Kullanıcının yazılım ile ilgili ihtiyaçlarını tespit edip buna yönelik çalışmalar yürütmek.
 • Proje kapsamında yapılacak olan toplantılara katılarak ilgili raporlamaları yapmak.
 • Gerekli olan teknik dokümanları hazırlamak.
 • Yazılım geliştirme döngüsü (SDLC) süreçleri için hazırlanan dokümanların standartlara uygunluğunu kontrol etmek.
 • Ekip içerisinde bulun an test uzmanı ve analiz danışmanı ile ilişki halinde olmak ve gerekli durumlarda destek sağlamak.
 • Teknolojinin projeye nasıl entegre edileceği ve ne şekilde kullanacağı hakkında yazılım geliştiricilere bilgi aktarımı sağlamak.
 • Dijitalleşmeye yönelik kısa, orta ve uzun vadeli yol haritası çizmek.
 • Yazılım programını yürütmek.
 • Yazılım programını bakım altına almak ve gerçekleşebilecek sorunlarda yardım sunmak.

2014 yılı verilerine göre ABD’de 250 milyar dolar harcanan yazılım sektöründe projelerin %31,1’i tamamlanamadan sonlanıyor. %52,8’i ise tahmini bütçesinin neredeyse 2 katına mal ediliyor. Pek çok farklı parametrenin belirleyici olduğu bu durumda yer alan en temel sorun projelerin detaylı olarak planlanmamasından kaynaklanıyor. Yazılımın planlama aşaması için en temel ve gerekli çözüm yazılım danışmanlığı hizmeti almak olacaktır. Yazılım danışmanlığı serbest çalışan danışman ya da şirket kiralayan işletmeyi içerir. İki tür yazılım danışmanlığı vardır. Bunlar süreç ve teknoloji danışmanlığıdır. Süreç danışmanlığı bir kuruluşun iş süreçlerini iyileştirmek amacıyla, teknoloji danışmalığı ise yazılım geliştirmedeki en son gelişmeleri uygulamak için tercih edilir.

İDN yazılım olarak danışmanlık hizmetine ihtiyaç duyan firmalara profosyonel olarak yazılım danışmanlığı hizmetini sağlamaktayız. Vermiş olduğumuz danışmanlık hizmetiyle firmanızın ihtiyaçları tarafımızca hızlı olarak belirlenir ve öylelikle firmanıza hızlı ve efektif çözümler getirilir. Farklı teknolojiler ile danışmanlık hizmeti vermiş, dokümantasyon hazırlamış, yazılım güvenliği ile ilgili çalışmalar yapmış, çeşitli Ar-Ge projeleri geliştirmiş uzman ekibimizle firmanızın dijitalleşmesine katkıda bulunmaya hazırız. Çözüm bekleyen ihtiyaçlarınız için yalnızca bir telefon uzağınızdayız.

 

Web Sitenizi İnceleyelim

Web sitenizi inceleyerek ücretsiz Analiz Yapalım!
Case